למה חשוב לבדוק את מזג האוויר לפני טיסה

מזג האוויר הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני יציאה לטיסה. חברות תעופה לא יכולות לטוס כשחם מדי או קר מדי. ואם תהיה סערה, גם המטוס לא יכול להמריא. רגע לפני שאתם מחפשים מונית שתיקח אתכם לנתבג, אם אתם טסים ליעד שיש בו תנאי מזג אוויר שונים מאשר עיר הולדתכם, חשוב שתבדקו את מזג האוויר לפני הזמנת הטיסה.

למשל, אם אתם לוקחים טיסה ישירה, תרצו לוודא שאין עיכובים או ביטולים בגלל מזג האוויר. אם אתם לוקחים טיסת המשך, חשוב שתדעו מהם תנאי שדה התעופה של היעד הראשוני שלכם, כמו גם כל שינוי פוטנציאלי במזג האוויר שעלול להתרחש במהלך נסיעתכם ועד ולהגעתם אל היעד המבוקש שלכם.

למה חשוב לבדוק את מזג האוויר לפני טיסה, מוניות לנתב"ג -  TaxiCity

איך מזג האוויר משפיע על טיסות?

כשאתם מזמינים טיסה אולי לא תעצרו לחשוב כיצד תנאי מזג האוויר יכולים להשפיע על הטיסה שלכם, אך אתם בהחלט רוצים לעצור רגע ולחשוב. אם תעשו זאת, תבינו שעדיף להזמין טיסה כשתנאי מזג האוויר נוחים לתעופה. מכאן אפשר להבין כי הגורם עיקרי שמשפיע על טיסות בכל רחבי העולם הוא אכן מזג האוויר. זה לא קשור רק לטמפרטורה ולרוחות, אלא גם ישנם גורמים רבים אחרים המשפיעים על הטיסה כמו ראות, משקעים ותנאי קרקע. למינהל התעופה הפדרלי (FAA) יש מערכת לניטור מזג אוויר על מנת לשמור על בטיחות הטיסות.

אלו הן הקטגוריות השונות לתנאי מזג האוויר:

-קלה: כאשר הטמפרטורה מתחת ל-10 מעלות צלזיוס או 50 מעלות פרנהייט עם משקעים מועטים או ללא משקעים כלל

-בינוני: טמפרטורה בין 10 מעלות צלזיוס או 50 מעלות פרנהייט עם מעט משקעים

-חמור: טמפרטורה מתחת ל-0 מעלות צלזיוס או 32 מעלות פרנהייט עם שלג כבד או הצטברות קרח

קיצוני: טמפרטורה מתחת ל-10 מעלות צלזיוס או 14 מעלות פרנהייט עם שלג כבד, הצטברות קרח ורוחות חזקות

כמה זמן מראש תדעו על ביטול טיסה בעקבות מזג אוויר רעוע?

למה חשוב לבדוק את מזג האוויר לפני טיסה, מוניות לנתב"ג -  TaxiCityחברות התעופה נדרשות להודיע על ביטולי טיסות בשל מזג האוויר לפחות 48 שעות מראש. השעה המדויקת משתנה לפי חברת התעופה, אך חברות התעופה מחויבות להודיע על ביטול טיסות עקב מזג אוויר לפחות 48 שעות מראש.

תעשיית התעופה משתנה והתחרות עזה ולכן חברות תעופה רוצות להשאיר את הלקוחות שלהן מרוצים. עם זאת, הן עדיין רוצות להרוויח. בעקבות זאת, תעשיית התעופה השקיעה בטכנולוגיה שיכולה לעזור להם לחזות טוב יותר את דפוסי מזג האוויר כדי למנוע ביטולים. ישנם שני סוגים של כלי חיזוי ביטול:

1) הראשון הוא תגובתי יותר. כלומר, הוא בודק את התנאים הנוכחיים וחוזה מה עלול לקרות בשעות הקרובות.

2) השני הוא חיזוי. כלומר, בחינת נתונים היסטוריים על פי דפוסי מזג האוויר בעבר ומנבא מה עלול לקרות בימים או בשבועות הקרובים.

בנוסף לכל אלו, חברות התעופה השונות משתמשות בכלים הללו גם כדי לוודא שהן לא מבזבזות דלק למטוסים שמחכים לאישור המראה או נחיתה וכן למשאבים המבוזבזים מטיסות שיבוטלו עקב מזג אוויר גרוע.

בכל זאת לא בטוחים מה יהיה מזג האוויר?

תחזית מזג האוויר ליעדים השונים לא תמיד מדויקת. עדיף להיות מוכן לכל תנאי מזג האוויר האפשריים שאתה עלול להתמודד איתם:

1) ארזו בגדים להחלפה למקרה של גשם או שלג.

2) ארזו מעיל קל למקרה שהטמפרטורה תרד בלילה.

3) ארזו שכבות כך שתוכל להוסיף או להסיר אותן בהתאם לאקלים.

זכרו: כאשר אתם אורזים לטיסה, תמיד כדאי לארוז בגדים קלים שניתן להשתמש בהם בכל סוג של מזג אוויר, בייחוד אם אתם לא בטוחים במזג האוויר ביעד שלכם.

צרו קשר
יש לכם שאלה?
צוות מוניות נתבג זמין בשבילכם 24/7
Booking.com

אל תחכו לרגע האחרון!

שריינו לכם מונית מנתב"ג או לנתב"ג.
שימו ♥ צוות מוניות נתב"ג – TAXI CITY יצור איתכם קשר לאישור הזמנה!