מתי עדיף להזמין טיסות מראש?

לחברות התעופה קיימת גמישות רבה בתמחור כרטיסי הטיסה כאשר הן משחררות את הכרטיסים שלהן לקהל הרחב. הן יכולות למלא מושבים בתעריפים זולים יותר, ברגע האחרון, אם יש להם מושבים ריקים ויכולות להעלות את המחירים כאשר הביקוש עולה על גדותיו. בנוסף, חברות תעופה מציעות לרוב הנחה נוספת על כרטיסים אם תזמינו אותם מראש. זה נקרא "מלחמת מחירים" וזה קורה כאשר חברות תעופה מתחרות זו בזו כדי לזכות בבחירה שלכם. מוכנים לקחת מונית לנתבג ולהשתתף במלחמה?

כשמדובר בהזמנת טיסות מראש, חפשו טיסות במבצע. יהיה לכם יותר זמן לחפש ולמצוא את מה שאתם מחפשים ועוד בהנחה. אם אתם מוכנים לשלם מחיר מלא, אז זה לא באמת משנה מתי אתם מזמינים את הטיסה שלכם, אך על מנת למצוא את הדילים הטובים ביותר, מומלץ לחפש טיסות מספר חודשים לפני מועד ההמראה.

כמה זמן מראש כדאי להזמין כרטיס טיסה?

מתי עדיף להזמין טיסות מראש?, מוניות לנתב"ג -  TaxiCity
הזמנת טיסות באינטרנט

כרטיסי טיסה הם לרוב החלק היקר ביותר בטיול. עדיף להזמין אותם כמה שיותר זמן מראש, במיוחד אם אתם רוצים טיסה או מושבים ספציפיים. הזמנת כרטיס חצי שנה מראש תמיד תהיה זולה יותר מהזמנה יום לפני מועד היציאה. לכן עדיף לתכנן את הטיולים לפחות שישה חודשים מראש ולהתחיל לחפש טיסות ודילים זולים.

ישנה דעה רווחת שאומרת שהזמנת טיסה בתאריך מוקדם תבטיח קבלת המחיר הטוב ביותר על כרטיס הטיסה, אך מצד שני להיות גמישים עם תוכניות הנסיעה שלכם או המתנה עד לרגע האחרון ייתכנו כרכישה חסכונית וזמינה עבורכם. אם תיקחו את הממוצע של של חצי שנה ועד לרגע האחרון, תגיעו (איתנו) למסקנה שהזמן הטוב ביותר להזמין כרטיס טיסה הוא בדרך כלל עד חודשיים מראש. ככל שתזמינו מוקדם יותר (אך לא מוקדם מדי), כך יגדל הסיכוי שתמצא דיל טוב יותר.

האם יעד הטיסה משנה את המחיר שלה?

התשובה היא כן. מחיר הטיסה משתנה בהתאם ליעד. למשל, טיסות לניו יורק יקרות יותר מטיסות ללוס אנג'לס. הסיבה לכך היא שיש יותר אנשים שרוצים לטוס לניו יורק ולכן חברות התעופה צריכות לגבות יותר על מנת להצליח להרוויח. זה נקרא "היצע וביקוש". יעד הטיסה הוא לרוב הגורם העיקרי שקובע את מחיר הכרטיס.

חברות תעופה אינן בעניין של להפסיד כסף, ולכן הן תמיד ינסו למצוא שיווי משקל בין היצע וביקוש. אם יש ביקוש רב למסלול מסוים, הם יעלו את המחיר או יפחיתו את מספר המושבים הפנויים באותה טיסה.

האם כדאי להזמין כרטיסי הלוך וחזור ביחד או בנפרד?

מתי עדיף להזמין טיסות מראש?, מוניות לנתב"ג -  TaxiCity
חיפוש טיסות אונליין

זו שאלה שמטיילים רבים שאלו. זה לא נדיר שאנשים מזמינים כרטיס הלוך בלבד ואז מגלים שהם לא מסוגלים לבצע את הטיסה חזרה. לכן, לא כדאי להזמין כרטיס הלוך ושוב בנפרד כי בסופו של דבר תשלמו יותר. כרטיסים לכיוון אחד אמנם זולים יותר מכרטיס הלוך ושוב, אך יש להם הגבלות, כגון אי יכולת לחזור באותה הדרך.

חלק מהמטיילים מאמינים שכדאי להזמין כרטיס הלוך ושוב בנפרד מכיוון שזה מאפשר להם לחסוך כסף ולא מאלץ אותם לחזור בתאריך ספציפי. עם זאת, זה יכול להיות גם מסוכן בגלל שאתם עלולים לשלם יותר בסופו של דבר אם אינכם מוצאים כרטיס זול לטיסה היוצאת ותצטרכו לרכוש כרטיס טיסה נוסף ויקר גם הוא בעבור לחזור חזרה הביתה.

כרטיסי הלוך ושוב יקרים יותר מכרטיס הלוך או חזור בלבד. אם תוכניות הנסיעה שלכם גמישות, ייתכן שתוכלו לחסוך כסף על ידי רכישת כרטיס הלוך בלבד ולאחר מכן הזמנת הטיסה חזרה בנפרד. עם זאת, אם תוכניות הנסיעה שלכם קבועות ואתם יודעים את תאריך היציאה ותאריך החזרה שלכם, לרוב זול יותר לקנות את כרטיס הלוך ושוב מראש.

צרו קשר
יש לכם שאלה?
צוות מוניות נתבג זמין בשבילכם 24/7
Booking.com

אל תחכו לרגע האחרון!

שריינו לכם מונית מנתב"ג או לנתב"ג.
שימו ♥ צוות מוניות נתב"ג – TAXI CITY יצור איתכם קשר לאישור הזמנה!